Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: STACIONÁRNÍ ŠTĚPKOVAČ

Popis zařízení

Štěpkovač dřeva Skorpion 500 EB je stacionární bubnový štěpkovač, určený pro štěpkování odřezků s rovným povrchem, kulatiny, různého odpadu z pilářské a nábytkářské výroby o šířce do 500 mm. 
 
Systém řízení štěpkovače je založen na řídicí skříni, jež realizuje funkce zapínání, kontroly práce, kontroly přetížení a vypínání pohonu.
 
U tohoto zařízení je systém řezání na bubnu s 2, 3 nebo podle výběru se 4 noži a jedním podpůrným nožem. Umístění podpůrného nože (vysouvaného z těla štěpkovače) umožňuje jeho velmi rychlou rotaci nebo výměnu (podpůrný nůž má čtyři pracovní hrany). Nože jsou vyrobeny z nástrojové oceli odolné proti otupení, což značí dlouhou životnost. Počet nožů na bubnu a průměr otvorů síta umožňuje získání požadované velikosti štěpek. Materiál pro zpracování je dopravován do hrdla štěpkovače pomocí  dvou podávacích ozubených válců a dodatečného podpůrného válce, poháněných motoreduktory, jež umožňují podávání dokonce i velmi krátkých elementů. 
 
Štěpkovač je vybaven hlavním nízkootáčkovým elektromotorem. Na rozdíl od vysokorychlostních elektromotorů je stabilnější v provozu a má vyšší točivý moment. Při stejném výkonu motoru dosahuje většího přenosu energie díky zvětšení průměru řemenice na hlavním motoru - zvyšuje se životnost klínových řemenů. Pohon zařízení je elektrický s kapacitou 45 nebo 55 kW. 
 
Tento štěpkovač je vybaven elektronickým systém kontroly práce, jež automatický zabráňuje přetížení sekací soustavy, a to časovým pozastavením podávací soustavy.
 
Štěpkovač dřeva Skorpion 500 EB může spolupracovat jak s pásovými, tak i vibračními dopravními podávacími systémy. Základní soupravu zařízení tvoří štěpkovač, řídicí, dopravník a dopravník pro odběr produktu.
 
Vyrobená štěpka může se použit pro přímé spalování v pecích nebo jako surovina pro výrobu papíru, nábytkářských desek, jakož i po sekundárním rozdrcení v kladivovém mlýně pro výrobu briket a pelet.
 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 500 EB

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 2050 +x 1300 x 1300 (+500)*
Hmotnost [kg] 2400*
Počet nožů 2 řezací + 1 opěrný
3 řezací + 1 opěrný
4 řezací + 1 opěrný
Rychlost podávání [bm/min] do 33,5
Výkon stroje [m3/h] do 20
Šířka štěpky [mm] od 20 do 30
od 15 do 25
od 10 do 15
Rozměry vstupního hrdla (šířka x výška) [mm] 500 x 180
Průměr řezacího bubnu [mm] 450
Otáčky řezacího bubnu [rpm] 500 (2 nože)
700 (3,4 nože)
Způsob podávání (posunu materiálu) pásový nebo vibrační dopravník
Výkon podávacích motorů [kW] 45/55
Výkon podávacích motorů [kW] 2 ks x 2,2
Výkon motoru u odběrového dopravníku  [kW] 1,5

()* - rám podstavce.
()** - hmotnost závisí na vybavení štěpkovače.

 

Standardní vybavení:

  • řídicí skříň.
    elektronický systém proti přetížení.

 

Opce vybavení:

  • plnicí podavač.
  • podavač pro odběr produktu.
  • regulace rychlosti podávání.

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru