Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - BUBNOVÉ

Popis zařízení

Skorpion 350 RBP je mobilní bubnový štěpkovač na drcení dříví namontovaný na vyvážecí vlek. Pohon je přenášen výstupní hnací hřídelí traktoru 540 ot/min, minimální výkon traktoru je 100 koní.

Hrdlo sekačky na dřevo s rozměry 375 mm šířka a 340 mm výška umožňuje zpracování větví s listím a jehličím nebo pilových odřezků do průměru 300 mm a kulatiny do průměru 250 mm.

Systém vtahování dřeva se skládá z ozubeného válečku na vahadle vtahujícího a stlačujícího dřevo o průměru 380 mm a dolního pásu s délkou 960 mm, před nimiž se nachází skládaný nakládací stůl s druhým housenkovým pásem s délkou 830 mm.

Tato konstrukce systému vtahování dřeva umožňuje snadné nakládání dříví, zlepšuje práci obsluhy a zvyšuje produktivitu. Váleček a housenkove pásy jsou poháněny soustavou hydraulických motorů s redukčními převody.

Štěpkovač je vybaven vlastní hydraulickou soustavou skládající se z olejové nádrže, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvou hydraulických motorů s převodovkami. Traktor slouží pouze jako hnací mechanismus.

Použití soustavy 2 řezacích nožů na bubnu uspořádaných sektorově (jedna otáčka bubnu na jeden celý řez) zajišťuje dosažení velmi velkého potenciálu štěpkovače při relativně nízkém výkonu traktoru. Štěpkovač používá síto s otvory 30x30 nebo 50x50 mm, které zaručuje jednotnou frakci v souladu s normou G30 a G50 a brání vzniku nerozřezaných kousků a štěpin.

Standardní výbavu štěpkovače představuje regulátor rychlosti posunu dřeva, což umožňuje vyrábět kuláče s různou velikostí v závislosti na štěpeném materiálu. Kuláče jsou přepravovány od síta dvěma šnekovými podavači k výstupnímu ventilátoru a poté vytlačovány výstupní trubkou.

Štěpkovač je standardně vybaven hydraulicky skládanou výstupní trubkou s automatickým ovládáním točnice 240° prováděným pomocí joysticku.

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 RBP

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 2070 x 2220 (3160)* x 2590 (3710)*
Hmotnost [kg] 2200**
Průměr materiálu [mm] kmen do 250
Počet nožů [ks] 2 řezací + 1 podpůrný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šířka štěpky [mm] do 28 v závislosti na materiálu
Způsob podávání váleček a housenkový podávač s hydraulickým pohonem
Průměr řezacího bubnu [mm] 520
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 375 x 340
Délka housenice [mm] stůl 960, klapka 830
Síto (očko) 30x30 nebo 50x50
Minimální výkon traktoru [KM] 100
()* - rozměr po rozložení.

 

Standardní vybavení:

  • Hydraulicky skládaný nakládací stůl (klapka) spolu s nakládací housenicí.
  • Hydraulicky skládaná vyhazovací roura spolu s automatickým ovládáním točnice o 240° a deflektorem.
  • Hřídel odběru výkonu
  • Vlastní hydraulický systém
  • Systém proti přetížení No–stress s počítačem motorohodin.
  • Ovládání pomocí Joysticku.

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru