Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - BUBNOVÉ

Popis zařízení

Skorpion 500 RB je mobilní bubnový štěpkovač namontovaný na jednonápravovém podvozku. Pohon je přenášen výstupní hnací hřídelí traktoru 540÷750 ot/min, minimální výkon traktoru je 120 koní. 
 
Hrdlo sekačky na dřevo s rozměry 550 mm šířka a 370 mm výška umožňuje zpracování větví s listím a jehličím nebo pilových odřezků a kulatiny do průměru 300 mm. Vzhledem k velkým průměrům zpracovávaného materiálu je štěpkovač vybaven standardně základem na montáž hydraulického jeřábu za účelem mechanického podávání dříví. 
 
Systém vtahování dřeva se skládá z ozubeného válečku na vahadle vtahujícího a stlačujícího dřevo o průměru 380 mm a dolního pásu s délkou 680 mm, před nimiž se nachází ručně skládaný nakládací stůl s druhým housenkovým pásem s délkou 600 mm. 
 
Tato konstrukce systému vtahování dřeva umožňuje snadné nakládání dříví, zlepšuje práci obsluhy a zvyšuje produktivitu. Váleček a housenkove pásy jsou poháněny soustavou hydraulických motorů s redukčními převody. 
 
Štěpkovač je vybaven vlastní hydraulickou soustavou skládající se z olejové nádrže, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvou hydraulických motorů s převodovkami. Traktor slouží pouze jako hnací mechanismus. 
 
Použití soustavy 6 řezacích nožů na bubnu uspořádaných sektorově (jedna otáčka bubnu na jeden celý řez) zajišťuje dosažení velmi velkého potenciálu štěpkovače při relativně nízkém výkonu traktoru. Používání řezných nožů z nástrojové oceli umožňuje jejich nabroušení během používání oproti jmenovité délce až o 55 mm, čímž se prodlužuje jejich životnost. 
 
Štěpkovač používá síto s otvory 30x30 nebo 50x50 mm, které zaručuje jednotnou frakci v souladu s normou G30 a G50 a brání vzniku nerozřezaných kousků a štěpin. 
 
Standardní výbavu štěpkovače představuje regulátor rychlosti posunu dřeva, což umožňuje vyrábět kuláče s různou velikostí v závislosti na štěpeném materiálu. Kuláče jsou přepravovány od síta dvěma šnekovými podavači k výstupnímu ventilátoru a poté vytlačovány výstupní trubkou. 
 
Štěpkovač je standardně vybaven hydraulicky skládanou výstupní trubkou s automatickým ovládáním točnice 240° prováděným pomocí joysticku. 
 
Standardně je štěpkovač vybaven pojezdovou nápravou s pružinovými tlumiči do 25 km/h (do 40 km/h) nebo pneumatickými tlumiči (do 80 km/h) - obě nápravy mají pneumatickou brzdu. 
 
Štěpkovač je vybaven moderním diodovým silničním osvětlením. Umístění nakládacího stolu v úhlu 90° vůči směru jídy umožňuje najednou přepravovat štěpkovač a přívěs traktoru (štěpkovač je vybaven automatickým tažným úchytem). 
 
K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin. 
 
Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 500 RB

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 3870 x 2360 (3000)* x 3025 (4460)*
Hmotnost [kg] 3700 bez jeřábu**
Průměr materiálu [mm] kmen do 300
Počet nožů [ks] 6 řezací + 1 podpůrný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 20
Šířka štěpky [mm] do 35 v závislosti na materiálu
Způsob podávání váleček a housenkový podávač s hydraulickým pohonem
Průměr řezacího bubnu [mm] 520
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 550 x 370
Délka housenice [mm] stůl 680, klapka 600
Síto (očko) 30x30 nebo 50x50
Minimální výkon traktoru [KM] 120
()* - rozměr po rozložení, v průběhu provozu
()** - hmotnost závisí na vybavení štěpkovače.

 

Standardní vybavení:

 • Jízdní osa do 25 km/hod.
 • Hydraulicky skládaný nakládací stůl (klapka) spolu s nakládací housenicí.
 • Hydraulicky skládaná vyhazovací roura spolu s automatickým ovládáním točnice o 240° a deflektorem.
 • Moderní silniční LED osvětlení.
 • Hřídel odběru výkonu
 • Vlastní hydraulický systém
 • Hydraulicky regulovaná podpůrná noha.
 • Systém proti přetížení No–stress s počítačem motorohodin.
 • Automatický odtahový úchyt pro přívěs.
 • Ovládání pomocí Joysticku.

Opční vybaveni:

 • Jízdní osa s resorovanou nápravou (do 40 km/hod.) nebo pneumatickou nápravou (do 80 km/hod.), osy vybavené pneumatickou brzdou.
 • Hydraulický zdvih (jeřáb).

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru