Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - BUBNOVÉ

Popis zařízení

Skorpion 500 RB je bubnový štěpkovač spolupracující se zemědělským tahačem/traktorem s minimálním výkonem 120 KM (540-750obr./min). Štěpkovač je, vzhledem na značné gabarity štěpeného materiálu s průměrem do 300 mm, určen pro mechanické nakládání dřevitého odpadu pomocí hydraulického jeřábu (zdvihu). Standardně je vybaven základem pro jeho upevnění. Velký prostor pro nakládání dřeva, hrdlo s rozměry 550 x 370 mm, umožňuje štěpkování košatých větví a jiných objemově obšírných dřevených odpadů.

V štěpkovači je uplatněn systém vtahování dřeva, který se skládá z ozubeného válečku vbudovaného kyvadle, který vtahuje a přitlačuje dřevo s průměrem 380 mm a nakládacího stolu s ozubeným housenkovým podávačem dlouhým 920 mm, před kterým je ručně skládaná nakládací klapka. Skorpion 500 RB může též být vybaven hydraulicky skládanou klapkou, v níž je instalovaná ozubená housenka s délkou 850 mm.

Soustava vtahování dřeva je napájena hydraulickým čerpadlem, kterým je štěpkovač standardně vybaven. Váleček a housenky jsou z tohoto čerpadla poháněny soustavou hydraulických motorů společně s reduktory.

Využití soustavy 3 řezacích nožů na bubnu, sektorově nastavených (jeden obrat bubnu na jeden úplný řez), zajišťuje dosažení velmi velkých možností štěpkovače při poměrně malém výkonu tahače.

Zajištění pravidelné štěpky je možné díky sítu namontovanému pod řezacím bubnem. Štěpka je vybírána spod síta dvěmi závitkovými dopravníky do vyhazovacího ventilátoru a jeho pomocí je vyhazována vyhazovací rourou. Štěpkovač je standardně vybaven hydraulicky skládanou výstupní trubkou s automatickým ovládáním točnice 240° prováděným pomocí joysticku.

Konstrukce štěpkovače je osazena na jednoosém podvozku, což umožňuje vézt zařízení na silnicích všeho druhu. Typické uplatnění jízdní osy bez brzdy umožňuje Skorpionovi 500 RB se pohybovat rychlostí do 25 km/hod. Může též být vybaven jízdní osou s resorovanou nebo pneumatickou nápravou - obě osy mají pneumatickou brzdu.

Situování nakládajícího stolu s úhlem 90° vůči směru jízdy dovoluje současně převážet štěpkovač s přívěsem jedním tahačem/traktorem (štěpkovač má automatický tahací závěs).

Štěpkovač je vybaven moderním silničním osvětlením LED.

Ve standardním provedení Skorpiona 500 RB je k dispozici jeden z nejmodernějších systémů No-stress v Evropě. Automaticky zabraňuje přetížení pohonné soustavy, a to díky prozatímnímu zastavení podávající soustavy. Systém umožňuje velmi jednoduchým způsobem změnit nastavení práce zařízení a přizpůsobení ji individuálním potřebám. Programy s názvem: "silné dřevo" a "tenké dřevo" umožňují rychlou změnu režimu práce zařízení. Je tedy velmi jednoduché přizpůsobit práci štěpkovače aktuálně zpracovávanému materiálu, díky čemu se zvětšuje jeho efektivita. Tento systém má vestavěný počítač motorohodin.

Štěpky získané z dřevitých odpadů je možné využít jako energetický materiál pro spalování, surovinu pro výrobu nábytkových desek nebo pro další zpracování v kladívkových mlýnech.

Nákup štěpkovače Skorpion 500 RB je optimálním řešením pro podniky a firmy, které rozvíjejí svou činnost v rámci moderního a ekologického přístupu.

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 500 RB

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 3870 x 2360 (3000)* x 3025 (4460)*
Hmotnost [kg] 3700 bez jeřábu**
Průměr materiálu [mm] kmen do 300
Počet nožů [ks] 3 řezací + 1 podpůrný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 20
Šířka štěpky [mm] do 35 v závislosti na materiálu
Způsob podávání váleček a housenkový podávač s hydraulickým pohonem
Průměr řezacího bubnu [mm] 520
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 550 x 370
Délka housenice [mm] stůl 920, klapka 850
Síto (očko) 30x30 nebo 50x50
Minimální výkon traktoru [KM] 120
()* - rozměr po rozložení, v průběhu provozu
()** - hmotnost závisí na vybavení štěpkovače.

 

Standardní vybavení:

 • Jízdní osa do 25 km/hod.
 • Hydraulicky skládaný nakládací stůl (klapka) spolu s nakládací housenicí.
 • Hydraulicky skládaná vyhazovací roura spolu s automatickým ovládáním točnice o 240° a deflektorem.
 • Moderní silniční LED osvětlení.
 • Hřídel odběru výkonu
 • Vlastní hydraulický systém
 • Hydraulicky regulovaná podpůrná noha.
 • Systém proti přetížení No–stress s počítačem motorohodin.
 • Automatický odtahový úchyt pro přívěs.
 • Ovládání pomocí Joysticku.

Opční vybaveni:

 • Jízdní osa s resorovanou nápravou nebo pneumatickou nápravou, osy vybavené pneumatickou brzdou.
 • Hydraulický zdvih (jeřáb).

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru