Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - DISKOVÉ

Popis zařízení

Štěpkovač Skorpion 160 R je strojní zařízení sloužící ke štěpkování větví, kmenů stromů a dřevěné kulatiny, a také dřevného odpadu o průměru do 160 mm.

Skorpion 160 R je talířový štěpkovačs pneumatickým systémem vyhazování na talíři. Štěpka je vyhazována otočným komínem, jež se otáčí o 360° vůči podvozku. Tato sekačka s tříbodovým systémem závěsů je určena pro spolupráci se zemědělským traktorem o výkonu 60 KM. Řezný systém tvoří kotouč s 2 řezacími noži (oboustranně broušenými). Pohon je řešen přes kardan traktoru (540 ot./min.). Tento štěpkovač je vybaven hydraulickým pohonem válců pro posun materiálu, jež je napájen z vlastního hydraulického systému.

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vyrobená štěpka  může se použit pro přímé spalování v kotlích, pro kompostování, pro dekorační účely, jakož i po sekundárním rozdrcení v kladivovém mlýně jako surovina pro výrobu briket a pelet.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 160 R

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 2320 x 1850 x 2320
Hmotnost [kg] 640
Průměr větví [mm] Max. průměr štěpkovaného materiálu 160
Počet nožů 2 řezací + 2 opěrné
Rychlost podávání [bm/min] do 33
Výkon stroje [m3/h] do 12
Šířka štěpky [mm] od 9 do 11
Způsob podávání (posunu materiálu) hydraulický podavač
Průměr řezného kotouče [mm] řezacího talíře 550
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 285 x 165
Druh pohonu z poháněcí jednotky traktoru kardan
Minimální výkon traktoru [KM] 60

 

Standardní vybavení:

  • vyhazovací roura se závitkovou točnicí 360°, deflektor
  • hřídel převodu výkonu
  • vlastní hydraulický rozvod
  • systém proti přetížení No–stress s počítačem motorohodin

Opční vybaveni:

  • zvýšení vyhazovací roury

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru