Mobilní bubnový štěpkovač Skorpion 350 SDB
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: MOBILNÍ ŠTĚPKOVAČ - BUBNOVÝ

Popis zařízení

Skorpion 350 SDB je mobilní bubnový štěpkovač v podobě zvláštního přívěsu.

Hrdlo štěpkovače s rozměry 375 mm šířka a 340 mm výška umožňuje zpracování větví s listím a jehličím, pilových odřezků do průměru 250 mm.

Systém vtahování dřeva se skládá z ozubeného válečku na vahadle vtahujícího a stlačujícího dřevo o průměru 380 mm a dolního pásu s délkou 750 mm, před nimiž se nachází ručně skládaný nakládací stůl.

Tato konstrukce systému vtahování dřeva umožňuje snadné nakládání dříví, zlepšuje práci obsluhy a zvyšuje produktivitu. Váleček a housenkový pás jsou poháněny soustavou hydraulických motorů s redukčními převody.

Plášťový buben s 2 noži v sektorové soustavě (jedna otáčka = jeden řez) zaručuje dosažení vysoké produktivity štěpkovače se zachováním stabilního chodu motoru traktoru a úsporné spotřeby paliva.

Síto namontované pod řezným bubnem 30x30 nebo 50x50 mm zaručuje jednotnou frakci v souladu s normou G30 a G50 a brání vzniku nerozřezaných kousků a štěpin. Kuláče jsou přepravovány od síta šnekovým podavačem k výstupnímu ventilátoru a poté vytlačovány výstupní trubkou otáčenou o 360° šnekovou točnicí.

Štěpkovač je vybaven vlastní hydraulickou soustavou skládající se z olejové nádrže, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvou hydraulických motorů s převodovkami. Standardní výbavu štěpkovače představuje regulátor rychlosti posunu dřeva, což umožňuje vyrábět kuláče s různou velikostí v závislosti na štěpeném materiálu.

Pohon tvoří čtyřválcový průmyslový motor Kohler nebo Hatz chlazený kapalinou, s výkonem 74,8 koní. Motor je vestavěn do masky z polyesterového laminátu. Použití palivové nádrže o objemu 60 litrů umožňuje několikahodinový provoz štěpkovače.

Bezpečnost obsluhy štěpkovače hlídá lankový bezpečnostní spínač, který potažením lanka v libovolném směru zastaví hydraulický podávací systém. Odblokování systému následuje stlačením tlačítka "Reset" a pak pro návrat štěpkovače do provozního cyklu (posun materiálu) musí se stisknout tlačítko "Vpřed". Zastavení podavače také následuje po stisknutím tlačítka "NOUZOVÝ STOP".

Štěpkovač Skorpion 350 SDB má evropskou homologaci, která umožňuje registraci stroje a schválení k silničnímu provozu v každé zemi Evropské unie.

Štěpkovač je vybaven moderním diodovým silničním osvětlením.

Konstrukce štěpkovače je osazena na jednonápravový podvozek vybavený pojezdovou a parkovací brzdou a tažným závěsem na kulový čep nebo očkový držák.

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 SDB

Rozměry (délka x šířka  x výška) [mm] 4250 (4860)* x 1990 x 2530 (3360)*
Hmotnost [kg] 2470
Průměr větví [mm]Max. průměr štěpkovaného materiálu 250
Počet nožů 2 řezací + 1 opěrné
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šířka štěpky [mm] do 28 mm v závislosti na materiálu
Způsob podávání (posunu materiálu) váleček a housenkový podávač s hydraulickým pohonem
Průměr bubnu [mm] 520
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 375 x 340
Technické údaje motoru
Model motoru KOHLER KDI2504TCR
HATZ 4H50TICD
Objem válců [cm3] 2482
1952
Výkon motoru [KM] 74,8
Druh chlazení kapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 60
Spouštění elektrické

()* - rozměr po rozložení, v průběhu provozu,

 

Standardní vybavení:

  • počítadlo motohodin
  • rezervní kolo
  • regulace výšky vyhazování štěpky
  • otočný komín 360º
  • systém No-stress

 

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru